Що краще з цього вибрати і чому?

Перш за все варто розглянути, що собою представляють обидва матеріали. Цегла відноситься до важкого штучного каменю, отриманого шляхом випалу сумішей глини, вапна, цементу і піску. Її розміри обмежені, щільність та міцність може бути різною. Виділяють облицювальні і рядові види, повнотілі і щілинні, декоративні та ті, які потребують додаткової обробки через зовнішню її непривабливість. Сфера застосування стінової цегли включає зведення несучих конструкцій, перегородок, колон, закладку прорізів, фундаментні та цокольні роботи, вона практично універсальна.

Пінобетон отримують шляхом застигання спіненої цементно-піщаної суміші в спеціальних формах або розрізанням більшого блоку. Пориста структура забезпечує легкість і високі теплоізоляційні властивості, при меншій щільності вироби майже в 20 разів більше цегли. Пінобетонні блоки використовуються як з метою утеплення, так і для спорудження несучих стін і перегородок. Їх головною перевагою є простота і висока швидкість кладки, будинки нескладно побудувати своїми силами.

Головним плюсом цегли вважається міцність, вона добре підходить для зведення багатошарових та суцільних несучих конструкцій. Цей будматеріал відноситься до тяжких і вимагає надійного фундаменту, кладку виробів краще довірити професіоналам, підсумкові вкладення в будівництво будуть великими. Піноблок обходиться дешевше, він відмінно підходить для легких малоповерхових будівель. Технологія його монтажу простіша, але ряд правил обов'язковий у виконанні: без стійкого монолітного фундаменту, армування стін та захисту від вологи будинку він не прослужить довго.

Окрему увагу заслуговує шумопоглинання, з зовнішніми стінами проблем не виникає, один ряд піноблоків і цегляні конструкції з правильно підібраною товщиною добре захищають будинок від стороннього шуму. З внутрішніми перегородками складніше: легкі пористі бетони, порожниста або силікатна цегла при повній відповідності індексу звукоізоляції нормам мають здатність до пропускання звуків з підвищеними частотами і їх резонуванню. У разі пріоритету внутрішнього акустичного захисту ідеальним варіантом вважається поєднання жорстких та м'яких матеріалів: піноблок для перегородок або цегляну кладку закривають мінватою, пробкою або їх аналогами.

До основних переваг цегли відносять:

  • Хороші теплоізоляційні властивості, особливо у пустотних різновидів, в цьому плані вона в рази краще дерева.
  • Перевірені часом міцність і довговічність.
  • Цеглу радять вибрати для будівництва довгострокових проектів, вона не потребує реставрації протягом 100 і вище років.
  • Атмосферостійкість, матеріал добре витримує будь-які погодні явища.
  • Відповідність нормам пожежної безпеки, ризик загоряння цегляного будинку близький до нуля.
  • Відсутність обмежень в поверховості: при дотриманні вимог технології кладки цегла однаково добре підходить як для будівництва приватних котеджів, так і для висотних будинків.
  • Забезпечення звукоізоляції внутрішніх приміщень, стіни та перегородки з цегли захищають кімнати від сторонніх шумів краще дерев'яних або каркасних.

Однозначні переваги виробів з пінобетону:

  • Низький коефіцієнт теплопровідності, в залежності від марки в цьому плані піноблок може бути краще цегли в рази.
  • Здатність матеріалу дихати, забезпечення хорошого мікроклімату в будинку.
  • Набір міцності протягом всієї експлуатації, властиву багатьом легким маркам бетону.
  • Легкість, надання мінімального навантаження на основу.
  • При будівництві на стійких і не підтоплюваних грунтах піноблоки підходять найкраще, в цьому випадку рекомендують вибрати проект з малозаглибленим стрічковим фундаментом в межах 2 поверхів.
  • Негорючість, екологічну безпеку.
  • Доступну вартість будівництва, будинки з піноблоку обходяться недорого і не потребують посиленого зовнішнього утеплення.
  • Високу швидкість та простоту кладки, двоповерхова коробка будинку з пінобетону зводиться за 1,5-2 місяці, внутрішні перегородки в квартирах - протягом декількох днів. При цьому з виконанням робіт відмінно справляються навіть любителі.

Наведені переваги проявляються виключно за умови дотримання технології кладки і використання якісної продукції, перш ніж купити піноблок або цеглу, варто перевірити виробника.

До враховуваних недоліків піноблоків відносять низьку міцність на вигин та значну здатність до поглинання вологи, але при дотриманні всіх вимог технології вони не виявляються.

В цілому піноблок обходиться дешевше цегли як на етапі придбання, так і в процесі кладки і оплаті послуг. Економія досягається за рахунок спрощення вимог до фундаменту, можливості зведення житлових будинків з однорядними стінами без потреби в зовнішньому утепленні, високій швидкості робіт. В результаті пінобетон радять вибрати для будівництва гаража, лазні або малоповерхових котеджів, перегородок та прибудов, при бажанні спорудження будинку «на вічно» краще придбати цеглу.