Найбільш базовим матеріалом, призначеним для виконання завдань з вирівнювання стін, є всі види штукатурки. Штукатурка - це спеціальні маси, які використовуються для згладжування відштукатурених поверхонь, створюючи на них тонкий гладкий шар. Вони можуть бути у вигляді сухого порошку в мішках (для самостійного змішування) або готових до нанесення розчиненої маси, поміщених у відра. Залежно від її основного компонента розрізняють такі типи штукатурки:

- цементні покриття, стійкі до води, поломки, але надають меншу гладкість,
- вапняні покриття,
- гіпсові покриття, які є найпопулярнішими,
- полімерні покриття на основі штучних смол, найбільш гнучкі,
- різні суміші зазначених типів.

Способи розгладження стін

Ми можемо перерахувати такі основні способи розгладження стін, як:

1. Нанесення штукатурки - це досить поширений спосіб вирівнювання стін, особливо у старих будівлях. Перше завдання в цьому випадку - вирівняти площини старих стін, що робиться за допомогою досить товстих шарів шпаклівки. Їх можна укладати товщиною до 6 мм, тоді як сама штукатурка - лише до 2 мм. Набагато складніше вирівняти стіни блоками, виготовленими з великих плит. Там стіни зазвичай були покриті лише тонкою цементною шпаклівкою. Однак такі типи стін не забезпечують достатньою клейкою поверхню, наприклад, для нанесення шпаклівки або фінішного покриття. Тоді стає необхідним використовувати грунтовку емульсію і лише пізніше їх можна розгладити, використовуючи навіть шпаклівку та гіпсову обробку.

2. Нанесення ручної гіпсової штукатурки - товщина такої штукатурки може досягати понад 8 мм. Особливо це важливо при нерівності великих стін. Бувають ситуації, коли нанесення такої штукатурки може бути єдиним або одним з найкращих рішень для згладжування складних стін.

3. Монтуючи гіпсокартонні дошки на стіни , вони гладкі, рівні, і їх потрібно склеїти. Що стосується дуже неточних стін, то це може стати чудовою підмогою і в той же час доброзичливою обробкою стін. Гіпсокартон також можна розмістити на стелях, тоді варто нанести тонкий шар штукатурки (полімер або гіпс).

4. Там, де застосовуються новіші цементно-вапняні або гіпсові штукатурки, зазвичай поверхні стін мають досить чітко виражену площину і є відносно гладкими. Буде достатньо лише тонкого шару штукатурки. У цій ситуації т. Зв. полімерні оздоблювальні покриття на основі синтетичного сполучного смоли замість типових інгредієнтів, наприклад, гіпсу.

5. Застосування спеціального гіпсового паперу- це папір з деревної целюлози, стійкий до розтягування, з дуже гладкою і рівномірною поверхнею. Він дуже підходить для вирівнювання стінових поверхонь. Підкладкові папери продаються рулонами 10 м, вони мають різну товщину, яку можна регулювати під масштаб недоліків стін. Очищаємо і висушуємо паперові поверхні, а грунтуємо вбираючі поверхні. Ми наносимо його на стіни так само, як шпалери, використовуючи звичайний шпалерний клей або інший з більш міцною міцністю склеювання (особливо з більш важкою підкладкою). Для стін у вологих приміщеннях варто використовувати папір, армований текстильними волокнами. Він навіть підходить для бетону або дерева. Хороша ідея укладати гіпсокартонний папір горизонтально під шпалери, тоді як для фарбування або інших видів оздоблення - вертикально.