З чого вона складається і як вона виглядає?

     Бітумна черепиця - це довгі смуги з відступами різної форми, наприклад, прямокутник, трикутник, шкала, трапеція або шестикутник. Завдяки цим відступам після укладання на дах вони виглядають як ряди черепиці.

     Кожна окрема черепиця виготовлена ​​з серцевини, яка є опорною точкою для інших шарів, які також складають її конструкцію. Серцевина виконана з нетканого скла, що гарантує дуже високу механічну міцність виробу і стабільність. Сама неткана тканина вкладається в бітумну масу - вона згодом відповідає за її герметичність і, отже, міцність покриття. Одним словом, чим краща бітумна маса, тим міцніше матеріал.

Покрівельний шар

     Як і покрівельний шар, черепиця виготовляється з декількох шарів. Основний шар - це несучий шар, тобто матриця зі склопластику, просочена модифікованим бітумом. Від його якості залежить, чи буде плитка стійкою до сильних вітрів та старіння.

 

Корисна порада

Навіть дуже товстий шар черепиці, але поганої якості не гарантуватиме належну механічну міцність виробу

 

 

 

     На верхньому шарі черепиці є посипання мінералів. Його завдання - захистити бітум від небезпечного нагрівання, викликаного УФ-променями. Внутрішня частина черепиці - фольга. Завдяки їй черепиця, розташована в пакеті, не буде прилипати один до одного перед складанням.

     Якість матеріалу - це одне, а інше - зовнішній вигляд - не менш важливий аспект.Колір залежить від типу використовуваної підсипки. Він може бути рівномірним, але також добре затіненим.

Який дах буде найкращим?

     Черепиця покриває ті дахи, кут нахилу яких становить від 12-80 градусів. Ви також можете покрити повністю вертикальні поверхні черепицею. Варто пам’ятати, що на дахах з дуже малим кутом нахилу перший шар повинен бути покритим покрівельним фетром, що гарантує герметичність покриття. Оскільки черепиця гнучка, вони чудово підходять для обробки різних незвичайних поверхонь, таких як «вушка». Нарешті, вони рекомендуються для реконструкції старих дахів, раніше покритих покрівельною “папою”.

Установка

     Якщо ми зважимось на черепичну покрівлю, ми відмовляємося від виготовлення каркаса з латами та контрлатами.

     Хоча необхідно зробити повні опалубки на кроквяній покрівлі, ми можемо замінити їх на ДСП, OSB або водонепроникну фанеру. 

     Застосування панелей даного типу гарантує ідеально рівну поверхню даху і не вимагає використання недостигання, хоча підкладка, виготовлена ​​з нього, точно не зашкодить.

    

  • Бітумна черепиця прибивається цвяхами або кріпиться скобами. Крім того, черепиця має клейовий шар, який під впливом сонця ущільнює стики між окремими смугами. 

  • Етапи складання черепиці повинні бути такими ж, як і для іншого матеріалу. Ми завжди починаємо з виготовлення та перевірки технічного стану всіх елементів. Для черепиці багато деталей, що обробляються, повинні бути повністю обладнані, включаючи ребро жолоба.

  • Погане зміцнення та ущільнення цих елементів може спричинити неприємні наслідки, наприклад, те, що під їх поверхнею починає текти вода.

  • Оздоблення вікон на даху також буде важливим питанням. Ущільнювальний комір повинен бути пристосований до покрівлі з черепиці.

  • Давайте також подбаємо про правильну вентиляцію даху. Будуть потрібні вхідні та вихідні прорізи для вентиляції. Вентиляційні отвори на даху дозволять лише обмінюватися повітрям.

 

     Тільки після завершення робіт, пов’язаних з підготовкою поверхні, можна приступати до укладання черепиці. Ідеальні умови, в які можна укладати такі матеріали, - від 20 до 25 ° С. Черепиці для обшивки укладають від нижнього краю схилу в бік конька. Вони кріпляться оцинкованими покрівельними цвяхами. Виняток становлять місця кошиків на даху - для збереження повної герметичності їх слід обробляти бітумним клеєм.

Порада експертів:

 

Облаштовуючи черепицю, змішуйте черепицю з даху з різних пакетів; іноді буває так, що елементи кріплення відрізняються один від одного кольором підсипки.

Купуючи черепицю від одного виробника, давайте також придбаємо набір необхідних аксесуарів для його складання.

Ми повинні уникати придбання матеріалів за надзвичайно привабливою, низькою ціною



     Для обробки хребтів дахів, покритих бітумними черепицями, можна використовувати готові конькові елементи або правильно обшиту черепицю. 

     Правильний монтаж черепиці дуже простий і передбачає приклеювання їх до жорсткої обшивки, а потім прибивання цвяхів оцинкованими цвяхами розміром 2,8 х 30 або 35 мм. Черепиці повинні бути укладені на перекриття, щоб нігтьові головки були покриті перекриттями наступних покривних смуг. Самоклеючий шар знизу з'єднує черепицю між собою, створюючи рівномірний, гнучкий, суцільний і водонепроникний ухил даху.

Важливі примітки щодо складання:

 

  • субстрат повинен бути добре просочений, рівним і сухим.

  • ґрунтовка, що використовується під прямим положенням черепиці, захищає конструкцію даху від дощу та від реакцій смоли, що виникають в опалубці,

  • кріплення - сталеві, оцинковані або алюмінієві цвяхи використовуються для з'єднання черепиці з базовою конструкцією. Цвяхи повинні бути рівномірно приведені до поверхні черепиці. Занадто сильна обробка знищить черепицю. З іншого боку, виступаючі цвяхи зашкодять ущільнювальний щиток.

  • укладається захисна плівка , щоб черепиця не прилипала під час зберігання. Однак відривати плівку під час складання не потрібно.

  • ремінь з черепиці ми завжди ставимо зліва направо і справа наліво. Якщо розташувати черепицю по-різному, наприклад у напрямку до конька, ми можемо досягти ефекту нерівномірного розподілу кольорів і навіть пошкодити черепицю.

 

Як вибрати черепицю?

     З естетичної точки зору - давайте купувати лише ті черепиці, які дадуть даху ефект, який ми очікували. Не будемо забувати, що зовнішній вигляд даху має велике значення для прийому всього будинку. Якщо ми хочемо трохи заощадити і вибрати дешеву черепицю, в результаті ми можемо отримати ефект обробки даху, який не буде для нас задовільним.

      Великою перевагою черепиці є той факт, що ціни їх не сильно відрізняються одна від одної. Показники нижчої або вищої ціни можуть бути типом підсипки або форми плитки.

Примітка:

Якщо черепиця матиме красиву, незвичайну форму і колір і при цьому буде дуже дешевим, варто серйозно подумати про її придбання. Якщо ж її ціна дуже висока - можливо, ми маємо справу з розкішним матеріалом, поверхня якого покрита, наприклад, міддю 



Як перевірити сам бітум?

     Черепиця для даху повинна бути досить гнучкою, і такі властивості можуть дати нам тільки справді якісний бітум. Одним словом, чим гнучкіший виріб, тим краще, оскільки він буде протистояти небезпечним напруженням у майбутньому.

     Купуючи черепицю, не варто запасатися спеціальним надлишковим матеріалом, адже під час її укладання практично немає відходів.

     Пакети черепиці, призначені для покриття однієї покрівлі, повинні надходити з однієї партії виробництва, тоді ми маємо більше впевненості, що матеріал буде однорідним за кольором.