Що слід враховувати при проектуванні огорожі?

     Проектуючи житловий будинок, ми зазвичай приділяємо найбільше часу визначенню кількості кімнат, способу прокладки установки та загального вигляду корпусу будинку. Тим часом зведення огорожі - це перший етап втручання у існуючий простір, а також те, що бачать інші люди, які бачать наше майно. Вже після появи огорожі, стіни або панелей, виготовлених з металевих брусків у поєднанні із зображенням побудованого будинку, можна зробити висновок, чи вся конструкція супроводжувалася добре продуманим проектом, тобто з урахуванням цілісного вигляду всього майна, від його меж до вхідних дверей, що ведуть до інтер’єру будинку. Поширена практика тимчасово огорожувати ділянку перед заливанням фундаментів і після зведення будівлі огорожу в запланованій формі.
Ось що слід врахувати при проектуванні огорожі:

  • підтримання належної відстані від стін будинку, що будується,
  • залишення місця для зберігання та збору відходів,
  • розташування вхідних воріт,
  • врахування місця розміщення поштової скриньки, ящиків для підключення електрики та природного газу.

Різні типи огорож

Застосування огороджувальних панелей є особливо поширеним способом огородження приватних територій. Вони можуть бути виготовлені з дерева або - металу, яку ми бачили щодня останнім часом - оцинковані металеві дроти.
Залишити щілини вигідно людям у власність, які зможуть бачити, що відбувається на вулиці, а також бачити зловмисників, що пробиваються через паркан. Він також має декоративний аспект, тому що зовні ви побачите фрагменти доглянутого саду або навіть газону, обробленого газонокосилкою.

Порада експертів:
Якість огорожі та її герметичність визначатимуть рівень безпеки домогосподарств роками. З цієї причини варто використовувати міцні матеріали, повністю стійкі до передчасного зносу і які легко замінити у разі пошкодження. Пам’ятайте, що ефективні дерев’яні огорожі або їх елементи потребуватимуть періодичного оновлення.



Порядок робіт під час будівництва огорожі з бетонних блоків

     Приступаючи до роботи над будівництвом огорожі з бетонних блоків , крім елементів, що складають фундамент та окремих стовпів, варто зібрати інші матеріали та інструменти, необхідні для завершення роботи. До них відносяться блоки, прольоти з кріпильними иатеріалами, вхідні ворота, кахлі та кришки клінкерної огорожі з гнучким клейовим розчином для цих матеріалів, стіновий бетонний розчин ,опалубки фундаментної лавки арматурою, лопати для виготовлення фундаментів, дерев’яні рейки, кельми тощо.
Порядок робіт крок за кроком при побудові огорожі такий:

  1. Вирівнювання площі та маркування лінії огорожі рядком починається наш ряд робіт.
  2. Копати фундамент шириною не менше 30 см і глибше точки замерзання, відповідної географічній місцевості.
  3. Заливання фундаменту важким бетоном з урахуванням деформаційних швів.
  4. Вирівнювання та шліфування поверхні фундаменту.
  5. Опалубка до висоти не менше 30 см та ширини, що не перевищує ширини огорожі.
  6. Армування.
  7. Покриття фундаменту утеплювачем.
  8. Побудова огорожі з блоків з утрамбовуванням бетону в збірних камерах після введення додаткового армування всередині стовпів.
  9. Вирізання прорізів для опорних анкерів.
  10. Анкерування прольотів, воріт, хвіртки.
  11. Кріплення дахів.
  12. Оздоблення поверхні будь-яким обраним вами способом.

     Зробити кам’яну огорожу полегшує вибір облицювання, яка своєю текстурою та кольорами буде відноситись до матеріалів, що використовуються для покриття фасаду. Для цього варто використовувати таку ж - наприклад - плитку з клінкеру або каменю, яку видно на передній частині будинку або на постаменті, що оточує будівлю. Ми повинні пам’ятати, що для склеювання оздоблювального матеріалу використовуються ті ж міцні матеріали, що і всередині помешкання, щоб паркан був так само міцно виконаний, як і стіни будинку.

 

Порада експертів:

Перехід до наступних етапів роботи вимагає попереднього підтвердження того, що час, необхідний для висихання бетону, минув



Огорожа з бетонного блоку - чому вона того варта?

     Огородження майна бетонними,газоблоками та шлакоблоками - це довговічне і універсальне рішення для місцевих вимог щодо висоти огорожі, яким ми будемо відповідати, обираючи відповідні прольоти та відповідні до них ворота. Це важлива вимога, але якщо нашим наміром було встановити менш прозору і більш високу площу, відразу за прольотами ми можемо посадити щільну огорожу швидко зростаючих хвойних дерев.