Крок 1 - ми проектуємо паркан і призначаємо місце 

Перед тим, як приступити до роботи, варто заздалегідь підготувати детальний проект огорожі. Без цього нам буде важко визначити кількість необхідних матеріалів, а також вартість усього проекту. Якщо планування вже позаду, позначте лінію огорожі. Для цього ми можемо забити в землю кілки, які ми з’єднаємо ниткою - найголовнішим буде розмітка кутів.

Крок 2 - робимо фундамент 

Глибина траншеї для фундаменту залежить від типу ґрунту та регіону , в якому ми живемо. На ґрунтах, які збільшуються в обсязі внаслідок замерзання води (посадки ґрунтів), це потрібно робити нижче рівня промерзання землі, на глибині від 80 см до 140 см. На піщаному грунті достатньо 60 см.

Ширина фундаменту повинна бути як мінімум рівною товщині огорожі, крім того, вона повинна виступати  10 см над землею. 

Увага! Якщо огорожа велика, потрібно буде використовувати професійну опалубку (в цьому випадку вкрай важливо залити їх бетоном). Після заповнення траншеї бетоном (найбільш міцним буде бетон класу С16 / 20), всю конструкцію слід захистити плівкою і дати їй повністю висохнути. Протягом 7 днів бетон потрібно зволожувати, щоб він не тріснув під час висихання.

Крок 3 - виберіть правильний розчин 

Для спорудження цегляної огорожі необхідно використовувати спеціальний розчин, призначений для них. Ми готуємо його відповідно до інструкцій на упаковці. Використання неправильної пропорції змінить властивості розчину і послабить структуру всієї огорожі.

Увага! Уникайте будівельних розчинів із вмістом вапна - це може бути причиною подальшого вицвітання.

Крок 4 - пора утеплювати і класти першу цеглу 

Робимо горизонтальний утеплювач на фундаменті бітумною масою або смугами руберойду. Завдяки цьому ми захищаємо його від несприятливого впливу вологи, яка проникає із землі. Ми можемо розпочати кладку першої цегли на підготовлену основу. Починаємо з кутів і викладаємо від них наступні - переходимо з кута в кут. Під час кладки цегли ми повинні пам’ятати про змішування цегли з інших піддонів. Це важливо, оскільки цегла може дещо відрізнятися за кольором. Такі відхилення відтінків допускаються будівельними стандартами і трапляються у продукції всіх виробників (вони виникають в результаті природного процесу, що відбувається під час їх виробництва). Змішування покриє різні кольори.

Крок 5 - ми встановлюємо прольоти (необов’язково) 

Візуально полегшити огорожу, встановивши прольоти між цегляними стовпами. Встановлюємо відповідно до інструкцій, наданих виробником. Металеві прольоти повинні бути встановлені в спеціальних стиках. Це рішення означає, що напруги не передаються на стовпи, що може пошкодити конструкцію.

Крок 6 - ставимо стовпи огорожі 

Будівельні стовпи вимагають використання арматури. Спочатку зробіть зовнішній шар стовпа, потім посиліть порожній простір стрижнями діаметром 2-3 мм, розташованих на відстані кожні 20 см. На цьому етапі заливаємо бетон. Варто обробити стовпи дахом (можна придбати готові шапки - вони встановлюються за допомогою клею), що захистить конструкцію від дощу і снігу.

Крок 7 - нарешті, затирка 

Для цього ми використовуємо клінкерну затирку. Ми викладаємо її так, щоб вона з’єднувала краї цегли. Наносимо її зверху, рухаючись до нижньої частини фасаду (спочатку заповнюємо горизонтальні, а потім вертикальні проміжки). Ви повинні переконатися, що затирка стикається з основою, оскільки вода буде потрапляти в порожнечі. Затирання під дощем або при температурі нижче 5 ° C не рекомендується.

Коли все готово 

Після закінчення робіт добре покрити паркан плівкою проти дощу та занадто високої температури - початкове схоплювання цементу займає 7 днів, а загалом 4 тижні.