Побудова недоліків - приклади

1. Помилки, допущені на першому етапі будівництва будинку - фундаменти, грунт, утеплювач, стіни

Неправильне ущільнення грунту - типова помилка, яка в майбутньому, найімовірніше, призведе до утворення численних тріщин підлоги і стін і просідання бетонної підлоги. Погане виконання фундаментів та недостатня конструкція найчастіше видно в тріщинах на стінах та утворенні вологи.

Недостатня теплоізоляція будівлі - відсутність противологозахисту, що в майбутньому призведе не тільки до великих рахунків за опалення, але і до утворення цвілі на стіні. У першому випадку утеплювач повинен укладатися як вертикально, так і горизонтально. Не будемо робити перерв, адже укладати утеплювач лише на «перекриття» помилково.

Гумус (тобто родючий ґрунт), залишений у фундаментах , безумовно, стане чудовим середовищем для розмноження грибків та мікроорганізмів. Наслідком цього буде те, що фундамент, підлога та стіни будівлі стануть вологими. Позбавлення від цих небажаних відвідувачів, як правило, трудомістке і дороге. Щоб уникнути помилок, видалений перегній слід замінити чистим піском, гравієм або ущільненим щебнем.

Фундамент, який не пристосований до запланованої несучої здатності будівлі, може спричинити тріщини стін фундаменту або цокольного поверху.

Неадекватно зроблена або відсутня опалубка для фундаментів (потім бетон заливається безпосередньо в виїмку) ускладнить в майбутньому точну цегляну обробку стін та утеплення цоколів.

Погане вирівнювання фундаментів означає проблеми з будівництвом перших шарів стін першого поверху.

Погане вирівнювання стін , швидше за все, виявиться утворенням криволінійних стін, а в крайньому випадку навіть обваленням стін. Ми можемо цього уникнути, просто нанесіть перший шар на цементний розчин. Його товщина залежить від різниці рівнів верхньої поверхні стін фундаменту і становить від 1 до 3 см. Цементний розчин повинен усунути цю різницю.

Неправильно зроблена стеля , тобто відсутність розділювальних ребер і балок у місці, де підтримуються перегородкові стіни, призводить до тріщин на стелі.

2. Вади в конструкції та обробці даху

Неправильно зроблена теплоізоляція даху призведе до ризику появи плям і всієї конструкції вологою. При будівництві міцної покрівлі важливий не тільки тип матеріалу, але перш за все його кріплення. Через те, що вона важча, черепиця щільно прилипає до даху. Під впливом сильних поривів вітру сталева черепиця може згинатися і деформуватися. 

3. Небезпечні сходи

Неправильно виміряні сходинки будуть не тільки незручними під час їх використання, але перш за все дуже небезпечними. Занадто крута або вузька ускладнить підйом на наступний поверх.
 

4. Недорогі матеріали - це дорогі виправлення

Дешеві будівельні матеріали, придбані несподівано у невідомого виробника, можуть бути не тільки неефективними та дефектними, але перш за все небезпечними. Їх низька ціна в майбутньому, безумовно, призведе до збільшення вартості всієї інвестиції.

5. Геотехнічне обстеження ділянки та рекомендації дизайнера - не нехтуйте ними!

Геотехнічні дослідження та досвід людей, які знають правила будівництва будинку, допоможуть нам уникнути неприємних наслідків, спричинених нашим незнанням, зокрема:

- підтоплення підвалів,

- просочування води через стіни фундаменту,

- тріщини стін,

- нерівномірність осідання будівлі.