Для чого потрібна каналізація

Існує спеціальний документ каналізації житлових, громадських і промислових будівель. Цей нормативний акт містить всю необхідну інформацію для встановлення каналізаційних мереж. Також там описуються матеріали, з яких повинні бути виготовлені санітарно-технічні споруди. Правила цього документа повинні дотримуватися всі.

Каналізація відводить стічні води міст і підприємств в зону очищення для повторного її використання або скидання у водоймище. Під стічними водами приймаються забруднені води побутовими відходами, агресивними хімічними речовинами, а також опади. Побутові забруднення утворюються в результаті мийки в санітарних вузлах, кухонних приміщеннях. Промислові стоки з'являються на підприємствах, що працюють з хімічно небезпечними властивостями матеріалів і виготовляють нові вироби з них. Дощі випадають нерівномірно, клімат поступово змінюється і дощовики можуть не справлятися з новим потоком води, тому нормативи каналізації час від часу змінюються. Також в ці води може потрапити речовини, які викидають заводи в повітря, що згубно впливають на атмосферу і відповідно на здоров'я людей.

Види каналізації

Каналізація розділяється на наступні види:

  • Побутові - відходи надходять з будинків, призначених для житла;
  • Виробничі - відходи підприємств;
  • Об'єднані - відходи першого і другого пунктів спільно;
  • Стоки - надлишки дощів і снігу.

У промислових будівлях можна об'єднати різні види каналізації. Однак самі відходи краще не змішувати, тому забруднену воду для гігієни закривають засувкою від води, яка використовувалася у виробництві.

 

Рекомендації по встановленню каналізації

Труби, призначені для відведення каналізаційних стоків, роблять закритими. Винятком може бути вода, яка не містить агресивних речовин і приємно пахне. На заводах іноді дозволяється встановлювати відкриті труби, але обов'язково з застосуванням затворів. На даний момент труби і пристосування до них виконують з пластика. Також зустрічаються металеві труби, оброблені засобом проти корозії. Пластмасові деталі зазвичай монтують закритими, щоб уникнути раптових спалахів.

Труби не повинні піддаватися корозії, відповідати санітарно-гігієнічним вимогам і час від часу перевірятися на придатність до роботи. У разі чого проводяться заходи щодо ремонту. Труби повинні перебувати за межами житлових кімнат, повинні дотримуватися санітарно-гігієнічні вимоги. Зазвичай їх ізолюють, щоб перебування на загальній території було безпечним.

Сам водопровід зазвичай встановлюють в підвалі, якщо ж він відсутній, то на горищі. Також існує закритий спосіб прокладки трубопроводів: вони проходять нижче першого поверху. При такому влаштуванні заборонено застосування трубопроводів зі сталі. Після установки йдуть оздоблювальні роботи. Однак в підприємствах прокладка труб обов'язково повинна бути відкритою. Виняток становлять труби для подачі промислової води до обладнання.

Насоси встановлюють в особливих місцях підвалу, потрапити куди може не кожен. У промислових будівлях немає різниці, куди їх поставити, головне, щоб вони були захищені від сторонніх людей. Матеріал, з якого виготовляються труби, повинен бути з металу з приваркою необхідних сполучних деталей. Зазвичай каналізаційні труби прокладають без різких поворотів, щоб встановити як можна менше сполучних елементів - трійників або хрестовин. Якщо ж неможливо їх уникнути, то додатково влаштовуються підпори для збільшення міцності труб.