Що варто врахувати?

Щоб прийняти рішення, варто врахувати умови та можливості, що випливають з офіційних записів та власних очікувань. Тому буде розглянуто наступне:

- місцевий план або умови забудови земель. На користь підвалу можуть виступати промови, що обмежують розвиток будівлі на поверхні землі. Наприклад, лише 10-20% площі ділянки будуть доступні для домашнього використання. Встановити всі функції будинку без підвального приміщення неможливо.

- розмір і форма ділянки, які визначають просторове планування будинку. Якщо площа густо забудована, а ділянки невеликі та дорогі, варто заощадити місце та скористатися підвалом.

- місцевість, рівень ґрунтових вод - це часто вирішальні фактори. Розміщення будинку на схилі змушує робити підвал, принаймні, частину будинку. Однак наявність високих підземних вод може вирішити питання про невигідність будівництва підвалу. Витрати на спеціальну ізоляцію збільшать витрати на будівництво, і їх ефект може не завжди бути успішним.

- індивідуальні потреби у використанні, включаючи, наприклад, необхідність створити ізольоване місце для галасливого хобі (наприклад, створення музики, саморобки).

- фінансові очікування та обмеження. В середньому підвали збільшують витрати на будівництво будинку приблизно на 10-15%, а на вологій землі набагато більше. Варто подумати.

Аргументи проти підвалу

Приймаючи рішення про підвал, нам доводиться стикатися з труднощами у зведенні та експлуатації будівлі. Вони будуть:

- Більш високі витрати на будівництво, збільшені за плату за глибокі розкопки, часто поза будівлею, плату за вивезення та зберігання землі, витрати на матеріали та робочу силу для додаткових поверхів.
 

- Подовження терміну будівництва, спорудження підземного поверху завжди займає більше часу, ніж на рівні землі, це також складніше і дорого.
 

- Якщо ми створимо санвузол у підвалі, нам слід передбачити спосіб відведення стічних вод. Монтаж спеціальних насосів зазвичай необхідний.