Властивості акрилу

Акрилові герметики стійкі до морозів та УФ-випромінювання. У них немає запаху або будь-яких токсичних інгредієнтів - вони органічні. Їх поверхні, на відміну від силіконових герметиків , підходять для фарбування. Це створює великі можливості для маскування з'єднань та естетичного оздоблення всіх  елементів споруджених або відремонтованих будівель.

Акрилові маси постійно пружні, тому їх можна використовувати для заповнення будь-яких прогалин. Акрил має високу стійкість до усадки під час зв'язування. Він також володіє відмінною адгезією до більшості різних будівельних поверхонь. Він хімічно нейтральний і не викликає небажаних ефектів, наприклад, корозію   металів.

Слабкістю акрилових герметиків є їх відносно низька стійкість до тривалого впливу вологи. 

Акрилові сорти для спеціального застосування

Серед багатьох видів акрилу є також різновиди вогнестійкий (вогнестійкий протягом 15 - 30 хвилин). Це має особливе значення, наприклад, при обробці горищ після встановлення дерев’яної ферми на даху.

Акриловий варіант, що швидко висихає , також практичний . Він підходить для шпаклівки або іншого виду обробки приблизно через 20 хвилин після нанесення. Після висихання всі акрили можна шліфувати і фарбувати.

Варіант акрилової маси з підвищеною вологостійкістю також створений для зовнішніх застосувань. Така маса містить більше акрилового сполучного речовини і менше наповнювачів. Він дорожчий серед інших видів акрилових герметиків.

Для затирки гіпсокартону створено спеціальний тип акрилу, що має підвищені властивості щодо адгезії до штукатурки.

Існує також різноманітний акрил, спеціально пристосований для заправки штукатурки. Він містить наповнювач у вигляді дрібних каменів, так що акрилова структура не відрізняється від зовнішнього вигляду решти штукатурки.

Застосування акрилу

 

Акрили доповнюють проміжки між використовуваними матеріалами, вирівнюють витоки, подряпини або тріщини штукатурки, стяжки або фінішних покриттів. Цей тип маси також заповнюється зварними швами в т.зв. гіпсокартон - робляться з'єднання між дверними та віконними рамами або плінтусами зі стінами.

Основними напрямками використання акрилу є :

- заповнення пустот і розривів на затискачах стін, стель, підвіконь, плінтусів, сходів
- заповнення тріщин і розривів
- герметизація дверних і віконних рам
- заповнення  ванни  і ущільнення
- герметизація та з'єднання газобетону
- захист пінополіуретану від УФ-випромінювання

Акрилові силікони

Переваги силікону та акрилу поєднуються в одному продукті - силіконі  акрили. Він, як і силікон , має фунгіцидні властивості та довготривалу вологостійкість. При цьому його можна фарбувати і замаскувати неоднорідність основи.

Вироби цього типу також поєднують у собі особливості санітарних силіконів. Тому вони мають універсальне застосування , наприклад, ущільнювачі для ванних кімнат у кабінах, душових піддонах, в каналізаційних, вентиляційних та охолоджувальних пристроях, при з'єднанні елементів скляних, алюмінієвих, дерев'яних конструкцій та при герметизації стін.