Лицьова керамічна цегла
Найулюбленіший у наших співвітчизників матеріал для обробки фасадів. Використовують її для облицювання зовнішніх стін нових і старих будівель, а також для кладки камінів і деяких інших архітектурних елементів, при великій різноманітності видів кладки облицювальної цегли, можна реалізувати будь-яку задумку. Облицювальна цегла витримує вплив води, морозу і придатна практично для всіх зовнішніх робіт. Буває різного кольору (від майже білого до темно-коричневого), різної форми (кутова, закруглена і т.п.), гладка і рельєфна лицьові поверхні. Цегла облицювальна придатна для облицювання будь-якого типу стін, цегли, або газобетонних блоків.
Керамічна облицювальна цегла
Виготовляють методом пластичного формування з глини: її добувають, додають барвники і пігменти (якщо потрібно досягти певного кольору, але так робиться в дуже рідкісних випадках. В основному колір залежить від місця видобутку глини). Наступний крок формування виробів, які потім підсушують повітрям і обпалюють в вогні при температурі близько 1000-1100 С. Так виходить надійна і красива керамічна облицювальна цегла.
Оздоблення фасаду будинку цеглою
Клінкерну цеглу теж роблять із глини, але обпалюють при більш високій температурі близько 1200 С. Деякі виробники, після формування та сушіння клінкерної цегли на її поверхню наносять ангоб (дрібнодисперсний розчин з глини з додаванням пігментів) для надання виробам більш декоративного та привабливого зовнішнього вигляду.
Клінкерна плитка це керамічний будівельний матеріал, який зовні на фасаді нагадує цеглу. Але характеристики клінкерної плитки відрізняються: вона тонше і легше цегли.
Характеристики клінкерної плитки та гіпсопресованої цегли
Клінкерну плитку виготовляють як і клінкерну цеглу, з глини до повного спікання теж методом випалу при високій температурі 1200-1250 С.
Лицьову гіперпресовану цеглу виробляють з дробленого вапняку (до 90%), цементу і барвника. В основі методу гіперпресування лежить вібропресування піску, цементу, різних армуючих добавок і кольорових пігментів. В процесі виготовлення цегли методом гіперпресування приготовлену суміш подають на прес для формування виробів, далі йде тепловологісна обробка, упаковка та маркування виробів.
Треба сказати, що в природі вапняк-черепашник пористий матеріал, проте під час пресування під тиском 60-90 МПа він, завдяки пластичності, дає можливість отримати цеглу ідеальної форми і з глянцевою поверхнею всіх площин. Сполучною речовиною при пресуванні продукції виступає високоякісний цемент, що дозволяє отримати особливо міцну цеглину. Цегла виготовляється різної конфігурації і кольору (жовтий, червоний, сірий і коричневий).
Оздоблення фасаду каменем
Натуральний камінь як матеріал для фасаду вибирають ті власники будинків, які бачать свій будинок як фортецю. Камінь стійкий до механічних і температурних впливів, довговічний. Хоча дорогий. Слід взяти до відома, що цей облицювальний матеріал досить важкий, тому дім з таким облицюванням потрібен надійний і з міцним фундаментом.
Альтернативою натуральному каменю стане його штучний, більш легкий і дешевий побратим, який візуально практично нічим не відрізняється від натурального каменю.
Оздоблення фасаду керамогранітом
Склад у нього такий же, як і у звичайної плитки: глина, мінерали, каолін і польовий шпат. Але що стосується технології виробництва, то вона зовсім інша. Сировинну масу змішують з природними барвниками, пресують під високим тиском і обпалюють при температурі понад 100 градусів. Завдяки такій технології виробництва, керамограніт виходить твердий, екологічно чистий, зносостійкий і хімічно інертний (тому виробники і дають на нього багаторічну гарантію). Керамограніт також можна монтувати з утеплювачем. Колірна гамма тут дуже різноманітна, тому дуже легко втілити в життя практично будь-яку дизайнерську фантазію.
Вініловий сайдинг для облицювання фасадів
Вінілова обшивка - сучасний облицювальний матеріал, досить популярний в США. Власне, звідти він і почав свій хід по світу трохи більше 20 років тому. Матеріал являє собою пластикові стінові панелі (ПВХ). Головні переваги вінілової обшивки в тому, що вона не схильна до гниття і практично не змінює колір з плином часу. Виробники декларують термін служби матеріалу до 50 років.
Матеріал привабливий доступною ціною, багатством забарвлень, відсутністю потреби в додатковому догляді. Крім того, під вінілову обшивку легко монтується будь-утеплювач.
Всі вищеперераховані матеріали можна застосувати при оздобленні саме вашого будинку чи квартири, варто лише порадитись з нашими спеціалістами та приступати до роботи. Компанія Воронбуд займається всіма видами робіт по оздобленню, вибір у нас величезний!