З чого почати,щоб утеплити будинок або модернізувати опалення
Модернізація систем центрального опалення головним чином полягає у зменшенні втрат тепла та поліпшенні їх джерела, тобто зменшенні споживання енергії для цілей опалення. Зазвичай замінюють циркуляційний насос, труби, радіатори та котел. Подібних ефектів ми досягнемо завдяки хорошій теплоізоляції дахів, мансарди, та зовнішніх стін, а також заміні вікон. У що вкластися спочатку, щоб заощадити найбільше?
Спочатку тепловий баланс будівлі, потім ремонт
Занадто низька температура, зростання рахунків, аварійний котел - через деякий час кожна система вимагає змін та вдосконалень. Хороша теплоізоляція в поєднанні з ефективною системою опалення взимку означає обігрів будинку на 40 відсотків нижче, ніж у неізольованому будинку з негерметичними вікнами.
Однак перед тим, як ми почнемо дорогу модернізацію нашої системи опалення або теплоізоляції - варто зробити тепловий баланс будівлі. Сума теплової потужності серед іншого включає:
- кількість та розміщення вікон
- теплоізоляція (тепловтрати через підлоги та вентиляцію)
- спосіб вентиляції приміщень
- розташування будівлі щодо географічних напрямків та будівель
- теплові надходження від приладів та сонця
Тому розумним варіантом є спочатку утеплити будівлю, а вже потім - після відповідних розрахунків - виконати або модернізувати установку центрального опалення, щоб вона відповідала нашим потребам.
Починаємо з утеплення
Більша частина тепла виходить через дах - за оцінками, його теплоізоляція може становити близько 15-25 відсотків, а інвестиція окупиться приблизно через 7 років. Утеплення зовнішніх стін є лише трохи менш вигідним, і понесені таким чином витрати окупляться приблизно через 10 років. Утеплення стелі підвалу принесе найменші переваги.
Утеплення зовнішніх стін та даху слід розглядати насамперед власникам будинків, побудованих у 1980-х та раніше. Вибір матеріалу залежить від матеріалу, з якого зводиться будинок: його можна утеплити мінеральною ватою - звичайною або ламелевою - або пінопопластом (стандартним або із застосуванням дихаючих ізоляційних плит). Додаткова економія (до 15 відсотків) принесе заміна вікон. До речі, ми також приглушимо інтер’єр будинку.Також можна утеплити фасад за допомогою перлітової штукатурки.
Заміна установки центрального опалення
Якщо з якихось причин ми спочатку повинні прийняти рішення про модернізацію або заміну системи центрального опалення, рекомендується спочатку встановити термостатичні клапани на радіаторах. Завдяки цьому ми зведемо до мінімуму ризик перегріву кімнат. Проблема недогріву кімнат все ще може бути проблемою, тому ви повинні бути впевнені, що після заміни системи центрального опалення ми утеплимо будинок за короткий час.
Ми можемо зменшити рахунки завдяки:
- заміна труб - особливо при заміні старих і товстих труб на труби меншого діаметру. Важливий також матеріал - все частіше замість сталевих використовуються мідні труби (вони мають менший опір, ніж сталеві), а також пластикові труби (без корозії). При виборі враховуйте температуру - якщо вона може перевищувати 90 градусів, то пластик не підійде.
- заміна радіаторів - зверніть увагу на ефективність радіатора (вказана у ватах). Цей тип змін в установці є найпростішим способом досягнення оптимальної температури після утеплення будівлі.
- заміна котла - рішення про вибір нового котла багато в чому залежить від палива, яке ми хочемо використовувати. Швидкий прибуток можна отримати, наприклад, замінивши котел старого типу на конденсаційний.
- заміна циркуляційного насоса - якщо в нашому котлі немає вбудованого циркуляційного насоса, його слід включити в установку. Після заміни труб, наприклад, з меншими діаметрами, ми збільшуємо водонепроникність - отже, необхідність заміни насоса на відповідну модель. Правильний підбір може вплинути на ефективну роботу модернізованої установки.
Товари
- Комментарии