Хоча більшість рішень, що застосовуються в будівлі, включаючи хід та експлуатацію, можна враховувати на етапі проектування, увагу на запобігання витоку тепла повинно бути продемонстровано під час вибору ділянки для будинку. Якщо він розташований у відкритому просторі на ділянці, де постійно дує вітер, потрібно буде посилити утеплення стін і даху, придбати кращі утеплені вікна та двері, а також побудувати високу огорожу, щоб захистити будівлю від холодних поривів або огородити їх гаражем чи альтанкою.
На відміну від укритої ділянки, існуючих будівель або в лісистій місцевості - конструкція будівлі може враховувати більший відсоток вікон та скління, а також більш складну форму самого будинку. Хоча ці елементи можна передбачити в новозбудованому будинку на відкритому просторі, вони матимуть негативний вплив на збереження в ньому тепла і змусять збільшити витрати на виконання належно функціональної теплоізоляції з обережністю щодо можливого усунення теплових мостів. Чим більше коштів ми вкладемо в закупівлю потрібних матеріалів та вибір правильної команди професіоналів для будівництва будинку, тим менше ми будемо платити в майбутньому за необхідну ізоляцію, усунення помилок при будівництві та нарешті - за цілорічне обслуговування будинку, включаючи його опалення.
Місця, де тепло витікає з будівлі, є:
- дах - 10-30%,
- вікна - 10-20%,
- стіни - 20-30%
- двері - 10-20%,
- вентиляція 10-40%,
- підлога 10-15%.
Перераховуючи частини будинку, з яких відбувається витік тепла, слід звертати увагу на відсотковий діапазон. Детальну частку втрат тепла за окремими частинами будівлі можна визначити лише під час випробування, проведеного на конкретному блоці фахівцями, як це обговорюється нижче.
Ви знаєте, що… Опалення будинку споживає до 70% енергії, яка використовується в будівлі. Варто мінімізувати витік тепла та протидіяти йому не лише для відчуття теплового комфорту мешканців, а насамперед для економії енергії на опалення. |
Термографічні дослідження
Вони виконуються за допомогою тепловізійної камери з метою визначення точного розташування місць, де тепло виходить з будівлі. Зображення термограми можна також використовувати перед тим, як забрати квартиру відразу після зведення багатоквартирного будинку, безпосередньо перед покупкою нерухомості.
Для постановки правильної термічної діагностики будівлі необхідно дотримуватися певних погодних умов, включаючи підтримувану різницю температур всередині і зовні будинку, а також відсутність сонця - випробування із застосуванням камери проводяться після сутінків або перед сходом сонця зовні та всередині будівлі. Візьмемо для прикладу вікна - ті, що розташовані на верхніх поверхах, досліджуються зовні, а ті, що розташовані ближче до землі - збоку кімнат.
Результатом дослідження є кольорове зображення, що показує перепади температур на фасаді, даху та біля окремих вікон чи дверей. Поряд з ним готується звіт про інтерпретацію результатів роботи тепловізійної камери. У ньому представлений набір місць, де робота провалилася, де ізоляційних матеріалів недостатньо або там, де були протікання, наприклад вікна чи двері
Запобігання витоку тепла з будівлі
1. Дах
Правильна ізоляція даху та утеплення мансарди запобігають виходу тепла через критичну частину будинку, що є дахом, під яким нагріте повітря з усієї будівлі збирається вгору. Утеплення даху зазвичай робиться з шару мінеральної або скляної вати, розміщеного між кроквами. Якщо вона несправна, недостатньо товста або не обладнана шаром вологозахищеної мембрани, вона не тільки нагріватиметься, але й може призвести до ситуації, коли великі шари снігу на схилі даху будуть танути і стікати вниз по жолобі до нижньої труби. Це, якщо попередньо не захищене системою проти обмерзання, призведе до замерзання води та засмічення. Тому вода знайде інший вихід і може стікати по фасаду, що призведе до його вогкості.
Ви знаєте, що… Шар утеплювача на даху працює не тільки взимку, коли запобігає виходу тепла, але і влітку, коли запобігає надмірному нагріванню мансарди. Оскільки наявність крокв, а отже, і розрив шару ізоляції з вовни, може спричинити теплові мости, рекомендується зробити двошарову ізоляцію - перший між кроквами, а другий, суцільний, трохи нижче них. |
2. Вікна та двері
Якщо тепле повітря потрапляє в безпосередній близькості від вікна, це може бути викликано його несправним встановленням або витоком. Ми можемо виправити такий стан речей, скориставшись простими установками віконних ущільнювачів.
3. Стіни
Правильна ізоляція стін захистить будівлю від теплових мостів. Шар полістиролу або мінеральної вати повинен бути суцільним, а зазори між ізоляційними елементами повинні бути доповнені відповідним препаратом - монтажною піною. Багато уваги слід приділити ободам стін, які завдяки тому, що вони виготовлені з більш міцних матеріалів, ніж стіни, мають більший теплопровід.
4. Вентиляція
Вентиляційні канали - це місця, через які постійно виділяється тепло. Варто скористатися нею і повернути її на свою користь. Повітря, що видаляється з будівлі, має високу температуру, яку можна захоплювати та використовувати повторно - для цього використовуються рекуператори та механічна подача та витяжна вентиляція.
5. Підлога і підвал
Для захисту від неприємного холоду, що йде від підлоги, підлогу слід належним чином утеплити, а якщо під підлогою є підвал, його слід термічно відокремити від шару землі. Якщо фундаменти не оснащені шаром утеплення - а така ситуація була звичайною в спорудах, споруджених у минулому, - його використання захистить нас від охолодження підлоги найнижчого житлового поверху.
Теплоізоляційні шари - матеріали
Серед матеріалів, які ми використовуємо для утеплення стін , дахів та фундаментів, можна виділити:
- пінопласт, служить ізолюючим шаром, що використовується в безшовній системі утеплення і в стінках порожнини,
- екструдований пінопласт - використовується для утеплення зовнішніх стін у місцях можливих механічних пошкоджень, наприклад, у підвалі, а також як зовнішній шар фундаментів та підвалів,
- мінеральна вата, яка використовується для утеплення мембранних стін та каркасних стін світло-сухим методом або в безшовній системі утеплення, має форму рулонів чи плит,
- целюлозні волокна, що застосовуються головним чином для утеплення стін, виготовлених з дерев’яних каркасів, розпиленням у міжскелетний простір або на зовнішні стіни, які потім покриті фасадним оздоблювальним шаром,
- перліт, він стійкий до морозів, вологи та різних видів шкідників, має чудові тепло- та звукоізоляційні властивості. Висока пористість, сорбційна здатність та всі вищезазначені властивості в поєднанні з малою об'ємною масою при відносно низькій ціні роблять перліт дуже привабливим для будівництва. Він стійкий до морозів, вологи та різних видів шкідників, має чудові тепло- та звукоізоляційні властивості. Висока пористість, сорбційна здатність та всі вищезазначені властивості в поєднанні з малою об'ємною масою при відносно низькій ціні роблять перліт дуже привабливим для будівництва.
Товари
- Комментарии