Радіоактивність будівельних матеріалів відповідає за їх склад, а точніше за вміст радіоактивних елементів , до яких належать: радон, калій, радій, уран і торій . Вони потрапляють на склад будівельних матеріалів, наприклад, з відвалів промислових відходів, таких як зола або пічний шлак.
Про радіоактивне випромінювання
Явище радіоактивності будівельних матеріалів також називають природним випромінюванням , яке, однак, незважаючи на свою назву, може становити загрозу здоров’ю людини, якщо перевищує допустимі значення. Це питання регулюється будівельним законодавством та атомним законом, які вказують гранично дозволений вміст радіоактивних елементів у будівельних матеріалах. Матеріали, в яких перевищені певні значення радіоактивних елементів, не можуть використовуватися при будівництві споруд для постійного проживання людей.
Яким буває вміст радіоактивних компонентів?
За вмістом радіоактивних компонентів будівельні матеріали поділяються на 3 групи:
-
їх найменший вміст - вони включають натуральні продукти, отримані без хімічних добавок, наприклад, газобетон на основі піску або силікатної цегли,
-
середній вміст - тут слід згадати легкий бетон із керамзитом,
-
-
підвищений вміст - тут виходять керамічні вироби, наприклад, глина, випечена з глини, шлакобетон, а також газобетон з додаванням літаючої золи.
Варто додати, що не тільки матеріали для зведення будинків характеризуються радіоактивністю. Радіоактивні елементи також зустрічаються у численних оздоблювальних матеріалах, що створює подібну загрозу.
Про види випромінювання
У галузі будівництва можна виділити три види випромінювання . Один з них, бета-випромінювання, не становить загрози для нашого здоров’я через низьке проникнення. Гамма-випромінювання, яке на практиці жодним чином не можна обмежити, має найбільше проникнення. Він походить від радіоактивних ізотопів, знайдених у будівельних матеріалах або землі, на якій споруджена будівля, до неї також належать деякі космічні промені. Однак альфа-випромінювання походить від радону - рівень обох типів випромінювання повинен контролюватися (що робиться спеціальними дослідницькими центрами), адже якщо радіоактивність перевищить допустиме значення, ми матимемо справу з радіаційною небезпекою.
Товари
- Комментарии