Фундамент для огорожі - правила реалізації
Фундамент для огорожі повинен бути досить міцним, щоб перенести всю вагу воріт і стовпів на землю.
Правило 1 - встановіть глибину фундаменту
Вибір місця та глибина фундаменту мають значний вплив на виконання фундаменту. На ґрунтах, які збільшуються в обсязі під час заморозків, його потрібно розміщувати нижче зони промерзання (для інших, що залишилися, достатньо 60 см). Залежно від регіону вона коливається від 80 см до 140 см:
Якщо ми плануємо глибокий виїмку, не варто робити це вручну - для цього виду робіт краще використовувати невеликий екскаватор. Також слід пам’ятати, що не слід заливати бетон прямо на землю. Натомість краще використовувати традиційну опалубну систему (конструкція знімається приблизно через 2 тижні від заливки) або накрити дно фольгою. Не менш важливою є ширина фундаменту, яка не повинна бути менше ширини огорожі (варто навіть трохи збільшити її під стовпами).
Увага! Підняття грунту внаслідок замерзання води відбувається головним чином у випадку заглиблених, скупчених та набряклих ґрунтів, таких як торф, глина або пилоподібний пісок.
Принцип 2 - протидія вологи
Найефективнішим способом запобігання шкідливому впливу вологи (наприклад, вицвітання) є горизонтальна ізоляція з бітуму або руберойду . Таким чином, підземні води не матимуть можливості проникнути через огорожу. Якщо ми хочемо утеплити стіни, цегляні або кам’яні плінтуси, потрібно буде підняти їх на кілька сантиметрів над рівнем землі. Тільки після того, як вони були виведені, поверх них можна покласти ізолюючий шар. Також важливо не допустити, щоб матеріали, що утеплюються, змочувались (для цього на ніч їх варто покрити фольгою). Також рекомендується використовувати цільну цеглу, яка більш стійка до вологи.
Правило 3 - розширення фундаменту
У міру осідання конструкції виникають напруження, які можуть спричинити розтріскування фундаменту. На шкоду впливають також несприятливі погодні умови - інтенсивне сонячне світло, вологість, холод і різниця температур між ніччю та днем. Щоб цього не сталося, варто робити дилатації через кожні 10-15 метрів (бажано біля місця стику стовпа зі стіною). У випадку із бетонними стінами рекомендується робити їх кожні 5 метрів, тоді як у залізобетонних - кожні 20 метрів.
Увага! Якщо біля огорожі є дерева, які ви не хочете рубати, варто залишити відповідні отвори в фундаменті для їх коріння.
Правило 4 - вибір правильного розчину
Розчин слід адаптувати до матеріалу, з якого буде виготовлений фундамент (інформацію про призначення розчину можна знайти на упаковці). Надзвичайно важливо дотримуватися вказівок виробника. Нарешті, потрібно перевірити, чи має вона правильну консистенцію - вона не повинна бути занадто густою, а також не може стікати з поверхні (неправильна пропорція може спричинити цвітіння в майбутньому!). Це особливо важливо для будівельних розчинів, що містять вапно.
Правило 5 - належне зміцнення фундаменту
Якщо наша огорожа розташована на слабкому грунті, наприклад, на піщаному ґрунті, і це також важка конструкція, фундамент слід зміцнити. У більшості випадків досить використовувати бетон В15, але якщо ви плануєте створити більш міцну конструкцію, вибирайте бетон класу В25. Коли фундамент знаходиться нижче рівня грунтових вод, найкращим рішенням є водонепроникний бетон W4. Зміцнення зазвичай виготовляється з чотирьох або шести поздовжньо розташованих 12-мм брусків. Вони з'єднані штангами 6 мм через кожні 25 см. Саму арматуру не слід встановлювати безпосередньо в основі - вона встановлюється в 5-сантиметровому шарі бетону.
- Комментарии