ЧИ МОЖНА РОБИТИ РЕМОНТ ВЗИМКУ
Ремонт взимку: можна чи не можна?
Ніхто не стане сперечатися, що самий звичний час для ремонту в квартирі або власному будинку - це літо. Цей сезон дійсно більш сприятливий для більшості робіт. Особливо це стосується будь-яких фасадних заходів. А як йдуть справи з ремонтними роботами в інші пори року?
Зовні - не варто
Навряд чи комусь прийде в голову міняти покрівлю або наносити герметик і просочення зовні в лютий мороз. Це не тільки не комфортно, але і диктується тим, що багато з екологічно чистих матеріалів містять воду, а вона при негативних температурах має властивість замерзати. Таким чином, більшість просочень для дерева, фінішні покриття втратять ефективність, якщо будуть наноситься при температурі нижче + 5ºC. Виробники гнучкої черепиці і деяких фасадних матеріалів, що мають клейовий шар, також забороняють проводити роботи при низьких температурах.
Чи можна робити ремонт взимку?
Однак повністю виключати зі своїх планів ремонтні заходи в холодну або морозну погоду зовсім не слід, часто це відбувається просто в силу звички. Адже, цілком можливо, що існує великий фронт робіт всередині приміщень вашого будинку або квартири. Тоді чому б не замислитися про інтер'єрні роботи взимку, незважаючи на заметіль за вікном. Адже взимку всередині приміщення температура і мікроклімат майже такий же як і влітку.
Більш того, в зимовому ремонті можна знайти і досить вагомі плюси. Що ми і спробуємо зробити.
Економія на матеріалах
В холода легше заощадити на багатьох матеріалах. Продажі будматеріалів в зимовий період падають, і для залучення покупців магазини влаштовують акції і роблять знижки. Звичайно, можна "закупитися" зараз, а ремонт зробити влітку, але можна і не відкладати це у довгу шухляду.
Однак, при покупці лакофарбових виробів взимку, упевніться, що вони не зберігалися при мінусових температурах. Деякі види ЛФМ не можуть "пережити" циклу заморожування-відтавання, частково або повністю втратить своїх властивостей. Щоб убезпечитися - купуйте матеріали відомих вам брендів і тільки у сертифікованих дилерів.
Економія на виконавців
Знову економія. Якщо ви плануєте найняти для ремонту майстрів, то, швидше за все, роботи обійдуться дешевше саме взимку. Причина та ж, що і з будматеріалами - сезонний дефіцит попиту.
Професіоналізм майстрів
До того ж, ви зможете вибрати найбільш талановитих виконавців, які будуть нарозхват в сезон попиту на подібні роботи. І, знову ж таки, це вам не влетить в таку копієчку, як влітку.
Відсутність поспіху і метушні
Відсутність поспіху, неодмінно супутньої затребуваним майстрам в літні місяці, теж позитивно позначиться на якості ремонту. Влітку часто робота ведеться паралельно на декількох об'єктах, хтось із майстрів відсутній, його чекають або замінюють менш професійним, роботи йдуть не за планом - це може позначиться на результаті. Взимку ви більш захищені від цих чинників.
Контроль якості
Літо - сезон відпочинку і відпусток. Найчастіше господарі надовго їдуть і залишають бригаду майстрів без нагляду. Як показує практика, часто це призводить до зниження якості робіт і тяганини. Взимку ви частіше знаходитесь вдома, а тому зможете забезпечити належний контроль.
Які ремонтні роботи можна проводити взимку?
У холодну пору року можна замінити вікна (до -15ºC), поклеїти шпалери, зайнятися ремонтом меблів, забарвленням стін і стель. Для власників дерев'яних будинків це непоганий шанс виконати інтер'єрні роботи - освіжити дерев'яні елементи: молдинги, перила, двері, віконні рами, щоб залишити більше часу на фасадні роботи влітку.
Вибирайте безпечні фарби
Останнім часом серйозні виробники почали приділяти велику увагу екологічної складової своєї продукції. Переглянуті багато стандартів безпеки лакофарбових матеріалів в усьому світі. Сучасна промисловість починає випускати фарби з дуже низьким вмістом летких органічних сполук (ЛОС), що ідеально підходить для зимового ремонту, коли ви не можете забезпечити достатнє провітрювання приміщень. Перевагу треба віддавати якісним акриловим складам на водній основі, які крім інших чудових властивостей, не мають запаху і практично нешкідливі.
Температура і вологість
Ідеальні умови для висихання сухих будівельних сумішей. Якщо стіни в квартирі або будинку не промерзають, то робити внутрішню обробку потрібно саме взимку по тій простій причині, що працює опалення і робить повітря теплим і більш сухим, ніж влітку. Шпаклівка, штукатурка, наливна підлога та інші суміші висихають швидше, що дозволяє швидше приступити до фінальної обробки. Головне стежити, щоб рівень вологості в приміщенні не опускався нижче 55.Більш стабільний мікроклімат, рівний вологісний і температурний режим усередині будинку взимку допомагає швидше висихати багатьом покриттям. Також слід знати, що температура зовнішніх і внутрішніх стін в мороз різна, відповідно і час висихання шару фарби - теж.
Утеплення будинку зсередини
Якщо взимку ви зустрілися з проблемою протягів і холоду внаслідок недостатнього утеплення дерев'яного будинку, то зараз єдиним варіантом герметизації буде нанесення акрилових складів зсередини. В "правильних" акрилових герметиках розчинником є вода, а значить вони відмінно підходять для цих цілей. Ви сміливо можете використовувати їх, не залишаючи свого житла.
ЧИ МОЖНА РОБИТИ РЕМОНТ ВЗИМКУ
Виходячи з описаних вище плюсів, зимовий ремонт дає цілий ряд переваг. Тому взимку можна робити ремонт. Однак не варто забувати і про правила, яких потрібно дотримуватися, роблячи ремонт квартири взимку. Ось вони.
Температура в приміщенні повинна бути не нижче +5 С. У новобудовах, де ще не запущено опалення, під час ремонтних робіт слід використовувати теплові обігрівачі для підтримки потрібної температури.
Пластикові вікна не встановлюють при температурі за вікном нижче -15 0С. Це потрібно розуміти і якщо вікна підлягають заміні, устигайте зробити це до настання сильних морозів.
Матеріали, принесені з вулиці (міжкімнатні двері , а також вікна, ламінат, пластикові панелі і ін.), Повинні відлежатися в приміщенні, щоб нагрітися до кімнатної температури. Лише після цього можна приступати до робіт з ними.
Заміну радіаторів в опалювальний період зазвичай не проводять. Будьте готові до довгих переговорів з компанією, що управляє. При цьому якщо теплопостачання відключається по всьому стояку, роботу потрібно зробити за 4-8 годин максимум - майте це на увазі. У нинішніх новобудовах є можливість відключити опалення тільки в вашій квартирі. Це зручніше. Однак вам самому не захочеться охолоджувати приміщення настільки, щоб перебувати в ньому було не комфортно, тому ви швидше за все самі будете поспішати закінчити роботи швидше.
Потрібно дотримуватись інструкцій по експлуатації матеріалів в зимовий час. Так, для монтажу пластикових вікон існує спеціальна морозостійка піна. Багато фарби, штукатурку та інші матеріали можна зберігати і використовувати на морозі, тому при покупці звертайте увагу на можливість їх використання в холодних умовах. Однак це вже стосується зовнішніх робіт. З внутрішніми при правильній експлуатації проблем бути не повинно.
Таким чином, необов'язково робити ремонт тільки влітку. У зимовому ремонті є чимало плюсів, які можна використати на свою користь. Головне дотримуватися зазначені правила. Тоді якість ремонту точно буде високим.
- Комментарии